#اسمارت_آکادمی #کودکان_امروز_مبتکران_فردا #سوروبان #چرتکه_ژاپنی #Soroban #محاسبات_ذهنی #smartacademyiran

آیا میدانید؟

توانایی شناخت و شمردن اعداد از ۰ تا ۱۰ تنها شرط ثبت نام در برنامه آموزشی اسمارت آکادمی می باشد. برنامه اسمارت آکادمی برپایه گروههای سنی متفاوت طراحی شده است. گروه های سنی متفاوت با توجه به توانایی های ذهنی متفاوت از متد آموزشی مختص گروه سنی خود بهره مند میشوند. متدولوژی آموزشی اسمارت آکادمی با استفاده از تکنیک های مدرن و منحصر بفرد آموزشی به دانش آموزان کمک میکند تا بطور روزانه شاهد رشد و پیشرفت ذهنی خود باشند.

 

برنامه محاسبه ذهنی و توسعه مغزی

 • اسمارت آکادمی کیندر برای گروه سنی ۴ تا ۷
 • اسمارت آکادمی جونیور برای گروه سنی ۷ تا ۱۶ سال
 • اسمارت آکادمی سینیور برای گروه سنی ۱۶ تا ۹۹ سال

اسمارت آکادمی کیندر برای گروه سنی ۴ تا ۷ سال

در هنگام ثبت نام , آزمون تشخیصی اسمارت آکادمی جهت تعیین آمادگی کودکان در نظر گرفته شده است و دانش آموزانی حائز شرایط ثبت نام در برنامه قبل از دبستان اسمارت آکادمی خواهند بود که قادر به شمردن اعداد به ترتیب از صفر تا ده باشند.

 

هدف برنامه اسمارت کادمی کیندر که برای گروه سنی ۴ تا ۷ سال برنامه ریزی شده است ، آشنا کردن کودکان این گروه سنی با مفاهیم اعداد ، افزایش قدرت تمرکز ، توسعه توانایی تصویر سازی ذهنی ، افزایش قدرت خلاقیت و آشنایی با سوروبان در کودکان می باشد.

برنامه هفتگی آموزشی این گروه از ۱ تا ۲ ساعت در هفته طرح ریزی شده است که پس از گذشت ۶ ماه ، والدین به تدریج متوجه پیشرفت هایی در قدرت محاسبه ذهنی و افزایش قدرت تمرکز فرزندانشان خواهند گردید. کودکان بعد از اتمام ۱۲ سطح آموزشی ، قادر خواهند بود چهار عمل اصلی را بصورت ذهنی و به آسانی انجام دهند.

 

اسمارت آکادمی جونیور برای گروه سنی ۷ تا ۱۶ سال

برنامه اسمارت آکادمی نو جوانان :

برنامه اسمارت آکادمی نوجوانان برای کودکان بین هشت تا شانزده ساله طراحی شده است. این برنامه ، با تعهد ۲ ساعت آموزش در هفته به ۱۰ سطح آموزشی تقسیم می شود .

 

در این گروه سنی به دلیل آشنایی قبلی دانش آموزان با انجام چهار عمل اصلی ریاضی در هنگام شروع دوره های اسمارت آکادمی دارای سرعت بالاتری در یادگیری سوروبان نسبت به کودکان زیر ۸ سال میباشند ولی تجربه ما نشان داده است ، کودکانی که در سنین زیر ۸ سال در اسمارت آکادمی شروع به آموزش سوروبان مینمایند در مقاطع پیشرفته محاسبات ذهنی آنزان دارای شیب پیشرفت یادگیری بسیار بهتری نسبت به کودکانی که بعد از ۸ سالگی در اسمارت آکادمی ثبت نام میکنند میباشند .

در دوره های پیشرفته، سوروبان از دانش آموزان گرفته شده و به آنها آموزش چگونگی انجام محاسبات ذهنی و ریاضی را با استفاده از متد FLASH ANZAN داده خواهد شد. تا در این مرحله دانش آموزان به مهارت انجام محاسبات به صورت کاملا ذهنی و تنها با نگاه کردن به اعداد دست یابند.

 

اسمارت آکادمی سینیور برای گروه سنی ۱۶ تا ۹۹ سال

قانون نیوتن را به یاد آورید !

یک شئی در حالت حرکت ، تمایل دارد که در حرکت باقی بماند

"این تئوری در مورد مغز انسان نیزصادق است ، یعنی تا زمانی که مغز به ورزش و فعالیت خود ادامه دهد ، کارا و پرتوان باقی خواهد ماند. این امر کمک بسیار زیادی به ما خواهد کرد تا در گذر عمر و بجای عارضه " آلزایمر " و حیرت در اینکه کلیدمان یا گوشی موبایلمان را کجا گذاشته ایم " ، با ذهنی آماده و شاداب همانند گذشته به امور جاری زندگی با آرامش بپردازم . وجود آموزش و ورزش برای مغز از دیر باز در ژاپن برای تمامی گروههای سنی مرسوم بوده است و امروزه از سودوکو و سوروبان میتوان بعنوان موثرترین و محبوبترین آنها نام برد.

روزنامه

 • آخرین اخبار
 • اخبار
 • مراسم اهدای جوایز مسابقه «سوروبان و لبخند کودک» برگزار شد

  مراسم اهدای جوایز برندگان مسابقه «سوروبان و لبخند کودکان» صبح امروز شنبه 24 تیر ماه 1396، ساعت 9:30 صبح در فرهنگسرای ارسباران، با حضور مدیریت و مسئولین موسسه اسمارت آکادمی ایران برگزار شد و جوایزی به برندگان مسابقه اهدا گردید. همچنین در این مراسم درمورد موسسه، نظرات دانش پذیران و روش های نوین ایجاد خلاقیت در کودکان صحبت شد. این مراسم، در فضایی شاد و مفرح برای دانش پذیران، با اهدای جوایز، پذیرایی و گرفتن عکس های یادگاری، در ساعت 11:00 به پایان رسید. تصاویر گرفته شده از این مراسم در صفحه فتوگالری موسسه، کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام قرار می گیرد.

 • تربیت در نظام اسلامی

  تربیت در نظام اسلامی، متوجه بارور کردن همه استعدادهای نهفته و هدایت فرد به سوی کمال مطلق است. امام خمینی (ره)

 • ارایه بسته های آموزشی موسسه در بسته بندی شکیل تر

  با شروع کلاس های تابستان، بسته های آموزشی موسسه اسمارت آکادمی ایران با یک بسته بندی متفاوت و شکیل تر از قبل به دانش پذیران تحویل می شود.

 • دعوت به همکاری با موسسه اسمارت آکادمی ایران

  در پی افزایش تعداد کلاس های دوره های خلاقیت ذهنی موسسه اسمارت آکادمی ایران و نیاز به رهنماهای بیشتر، این موسسه درصدد استخدام بهترین ها، از بین متقاضیان با مصاحبه و اعلام شرایط می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بخش ثبت نام در سایت مراجعه کنید.

 • نمایندگی های موسسه اسمارت آکادمی در سایر استان ها

  اسمارت اکادمی ایران در جهت نیل به هدف خود مبنی بر رشد و پرورش خلاقیت و اعتماد به نفس کودکان این مرز و بوم و با توجه به تقاضاهای موجود از نیمه دوم سال 1395، با تشکیل اداره امور نمایندگی و قراردادها نسبت به ایجاد نمایندگی در شهر های مختلف کشور اقدام نمود. در مدت کوتاه گذشته از آغاز این طرح، چند نماینده فعال در برخی از شهرها همکاری خود با موسسه اسمارت آکادمی ایران را آغاز کرده اند. جهت درخواست نمایندگی برای شهر خود یا بررسی استان ها و شهرهایی که دارای نماینده اسمارت آکادمی ایران هستند می توانید به بخش نمایندگی های سایت مراجعه کنید.

 • شوق آموزش ، شور زندگی

  اسمارت آکادمی ایران حامی بنیاد کودک